Įgyvendinant akreditacijos projektą 2022-2027 m. gimnazija veiklų turinį orientuos į STEAM programos įgyvendinimą. Sieksim įsitraukti į tarptautinį STEAM mokyklų tinklą.

2022 m. liepos 18-22 d. ,,Varpo“ gimnazijos mokytojų komanda (aštuoni įvairių dalykų mokytojai ir administracijos nariai) dalyvavo Europass Teacher Academy organizuotuose kvalifikacijos tobulinimo kursuose ,,From STEM to STEAM Education: A New Learning Approach“ Barselonoje, Ispanija.

STEAM strategija ir jos įgyvendinimas gimnazijoje – prioritetinė sritis. Skiriame didelį dėmesį tarpdalykinei integracijai, STEM temų ir kompetencijų plėtojimui, projektine veikla grindžiamam mokymui (individualiai arba bendradarbiaujant). Siekiame sustiprinti tyrinėjimu grindžiamo gamtos ir tiksliųjų mokslų mokymą(si), todėl lektorės Marina Moreno įžvalgos ir praktiniai užsiėmimai padėjo modeliuoti įvairius pamokos scenarijus, išbandyti į mokinių kūrybišką veiklą orientuotus mokymo(si) metodus (STEAM), atliktį atvejų analizes, nukreiptas į problemų sprendimus.

Kadangi mokytojai pastiprino kompetencijas tokiose srityse kaip skaitmeninės IKT, inžinerinės/mokslinės žinios, asmeninė kompetencija, naujų dalykų mokymasis, esame pasirengę patirtimi dalintis su kolegomis.

ERASMUS+ PROJEKTAS BUDAPEŠTE!

2023 m. kovo kovo 20-24 d. „Varpo“ gimnazijos 9 A ir 9 B klasių mokinių grupė su 2 mokytojomis dalyvavo ERASMUS+ projekte Budapešte, Vengrijoje.

Projekto metu mokiniai atliko individualias ir grupines užduotis apie aplinkos tausojimą ir tvarumą, lankėsi vengriškoje pirtyje, ištyrė vandens sudėtį mokslinėje laboratorijoje, patobulino anglų kalbos žinias, gilino tarpkultūrinio bendradarbiavimo patirtį.

Paskutinė diena Budapešte skirta mokinių sukurtų video filmukų “How to reduce waste in the city?“pristatymams:

Savaitės veiklas vainikavo apdovanojimai. Mokiniams ir mokytojoms įteikti projekto dalyvių sertifikatai!!!

DŽIUGU PRISIMINTI MALONIAS AKIMIRKAS KATALONIJOJE!

Balandžio 17-21 d. Kauno „Varpo“ gimnazijos 9, 10 ir 11 klasių mokiniai dalyvavo Erasmus+ KA1 projekto STEAM veiklose Torredembarroje, nuostabiame Viduržemio jūros kurortiniame miestelyje.

Mokiniai gyveno katalonų šeimose, keliavo į senovinį Tarragona miestą – uostą, lankėsi Altafulla miestelyje, garsiame savo senamiesčiu, žvalgėsi po Katalonijos sostinę Barseloną, ypatingai po Gotikos kvartalą, vietinėje mokykloje „Institut Torredebarra“ susipažino su mokymosi sistema, katalonų liaudies dainomis, šokiais ir nacionaliniais patiekalais.

Svarbiausia, užsimezgė draugiški santykiai tarp lietuvių ir katalonų!

Liepos 17- 20 dienomis gimnazijos komanda – direktorė I. Bagdonė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Butrimienė, psichologė L. Šekienė, mokytojos (D. Cibulskienė, R. Krygerienė, A. Porutienė, P. Stankevičienė, V. Vilkienė) –  dalyvavo  ERASMUS+ KA1 kursuose STEAM tema Islandijoje.

Kursuose dalyvavo net 15 šalių atstovai, nuoširdžiai ir dalykiškai  bendradarbiavom  su skirtingų kultūrų žmonėmis, vyko nuotaikinga kultūrinė vakaronė. Per paskaitas (jos vyko trijose mokyklose) susipažinom su Islandijos švietimo sistema, dėstytojai pristatė  projektinės veiklos pavyzdžius (ši veikla privaloma mokiniams), pasidalino patirtimi, kaip integruojama STEAM. Išgirsta informacija  mums  suteikė motyvacijos, leido  suvokti, kad einame teisingu keliu, patobulinome skaitmenines bei dalykines kompetencijas.

Penkios nuostabios dienos prabėgo labai greitai, oras nuostabus, dažnai švietė saulė, lietaus „išvengėm”. Mes ne tik mokėmės, bet ir  susipažinom su nuostabia Islandija: vaikščiojom po Reikjaviką, didžiausią šalies miestą, kuris, beje, labai spalvingas; buvom  ekskursijoje Auksinio rato turas, matėm daug nuostabių krioklių (vienas iš jų Gulfoso), buvom prie Didžiojo geizerio, Viko juodajame paplūdimyje, matėm Žydrąją lagūną, stebėjom išsiveržusį ugnikalnį.