TARPKULTŪRINĖ BENDRYSTĖ SPORTE

Po ilgos pertraukos dėl visą pasaulį kamavusios Covid-19 pandemijos Kauno „Varpo“ gimnazija vėl aktyviai įsijungė į tarptautinių projektų veiklas. Balandžio 30 – gegužės 7 dienomis 10 gimnazijos moksleivių, kurie domisi sportu ir propaguoja sveiką gyvenimo būdą, lydimi dviejų mokytojų, lankėsi Italijoje, Liceo Attilio Bertoluci, esančiame Parmos mieste pagal Erasmus KA1 projektą „Sveikame kūne – švarus protas“. Projektą finansuoja Europos komisija.

Gimnazistai dalyvavo partnerių organizuojamose sportinėse veiklose – komandinėse rungtyse su specialiąja įranga, estafetėse, orientacinėse varžybose. Mokiniai mėgavosi galėdami pasidalinti savo sportine patirtimi, žaidė draugiškas tinklinio, krepšinio, kvadrato varžybas. Vis dėlto, didžiausią įspūdį paliko žygis gamtoje, Apeninų kalnų papėdėje, kai galėjome pasigėrėti kraštovaizdžiu: vynuogynais, upeliukais, kalnais, Šiaurinei Italijai būdinga augmenija. Be to, partneriai pravedė mini-ekskursijas po sporto centrus, esančius Parmos mieste, kurie skirti įvairių sporto šakų treniruotėms, fizinio ugdymo pamokoms, būreliams. Tai ir smėlio arena, regbio, futbolo, tinklinio aikštelės, baseinas, lengvajai ir sunkiajai atletikai skirtos erdvės.

Sportinės veiklos buvo glaudžiai integruojamos į kultūrines veiklas – mokiniai pėsčiomis apėjo visą Parmos miestą, susipažino su svarbiausiais kultūriniais-istoriniais objektais (katedra, Piloto aikšte, Marijos Luizos parku ir kt.), Torekiaros pilimi, esančia už miesto ribų. Na, o kadangi Parma yra tarp dviejų kultūriškai svarbių Italijos miestų – Milano ir Bolonijos, aplankėme ir juos, pasimėgavome didinga šių miestų architektūra.

Mūsų partneriai iš Italijos jau ruošiasi vizitui į Lietuvą spalio mėnesį, nekantraujame juos sutikti savo gimnazijoje!

Italų viešnagė Kauno „Varpo“ gimnazijoje

Spalio 10-14 dienomis italai viešėjo „Varpo“ gimnazijoje. Vizito metu svečiai dalyvavo bendrose veiklose su gimnazistais:

–          Išklausė pristatymą apie tai, kaip sveikatą puoselėja Kauno „Varpo“ gimnazijos mokiniai bei mokytojai;

–          Dalyvavo relaksacijos bei meno terapijose;

–          Dalyvavo sportinėse veiklose, draugiškose tinklinio ir krepšinio varžybose;

–          Apsilankė edukacinėje išvykoje „Žalgirio“ arenoje bei naujajame Žalgirio baseine;

–          Dalyvavo anglų kalbos pamokoje su gimnazijos dešimtokais;

–          Mišriose komandose dalyvavo protmūšyje apie sveiką gyvenseną;

–          Aplankė įžymias Kauno ir Vilniaus vietas;

–          Kartu pramogavo ir bendravo.

Šių metų sausio mėn. devyni 12 b klasės mokiniai su mokytojomis Daiva Cibulskiene ir Vilija Vilkiene dalyvavo Erasmus+ projekte „A Sound Mind in A Sound Body.” Vienas iš projekto tikslų – fizinės ir emocinės mokinių sveikatos gerinimas. Juk ne veltui dar romėnų mąstytojas Juvenalis teigė, kad tik sveikame kūne gali būti sveika siela.

Mokiniai savaitę laiko viešėjo Portugalijos Chaves mieste ir kartu su Dr. António Granjo gimnazijos mokiniais vykdė įvairias edukacines veiklas, kurias organizavo nepailstantis, charizmatiškasis anglų kalbos mokytojas Miguel Almeida ir jo suburta komanda.

Mokiniai turėjo galimybę dalyvauti debatuose, edukaciniuose žaidimuose, patirti dailės terapiją, šokti zumbą, dalyvauti meditacinės jogos seanse ir net žygyje į kalnus.  Be to, visi susipažino su Chaves miesteliu, Portugalijos kultūra, maisto paveldu (mokiniai turėjo galimybę aplankyti nuostabią Portugalijos sostinę Lisaboną).

O paskutinį vakarą įvykusi socialinė vakarienė, kurioje dalyvavo apie 50 žmonių, taip suartino visus jos dalyvius, kad sunku buvo ir išsiskirti…

Projekto sėkmė  neabejotina: mokiniai praplėtė kultūrinį akiratį, patobulino anglų kalbos įgūdžius, suvokė aktyvaus gyvenimo įtaką žmogaus psichologinei sveikatai. O pasikeitimai įvairiais kontaktais leido suvokti, kad užsimezgusi draugystė su draugiškais portugalų bendraminčiais tikrai tęsis!!!

Kursai Prancūzijos Gvadelupėje. Sausio 16-20 dienomis „Varpo“ gimnazijos mokytojų komanda – Ilmantė Bagdonė, Rasa Butrimienė, Laura Šekienė ir Jovita Damijonaitienė dalyvavo Erasmus+ kursuose Prancūzijos Gvadelupėje „Digital Storytelling“. Kursų metu išmokome kurti skaitmeninį pasakojimą, jį pristatyti platformoje Storyboard. Dirbome su programėle VideoPad: išmokome sukurti kokybišką video – įterpti muziką, subtitrus, specialiuosius efektus. Kai kurias užduotis atlikome netradicinėje aplinkoje – išvykos į Pelikanų salą metu: dirbome komandomis, ieškojome vietinių augalų, juos pristatinėjome, kūrėme video. Po kursų pasimėgavome nuostabiais salos vaizdais bei paplūdimiais. Kursų patirtis buvo itin naudinga – patobulinome skaitmeninius bei darbo komandoje įgūdžius, sužinojome apie salos kultūrą bei papročius.

ERASMUS projekto dalyviai Kotryna Čiupkevičiūtė, Dominyka Gudaitė, Ignas Armalis, Austėja Liutkutė, Emilis Kačiūnas, Elanas Narajana Japifanov, Eglė Budrevičiūtė, Gabrielė Statauskaitė ir Goda Mašonytė aplankė Kretą! 🧳🚙

🇬🇷 Jie susipažino su graikų švietimo sistema mokykloje ir gavo mokinių rankų darbo muiliukus.

🇬🇷 Taip pat jie aplankė Sitijos tvirtovę ir pažino miesto istoriją.

🇬🇷 Mokiniai išžygiavo pamatyti nuostabią Kretos gamtą ir krioklį tarpeklyje Richtis George.

🇬🇷 Projekto dalyviai turėjo galimybių susipažinti su dietologijos ir mitybos kurso studentais Viduržemio Kretos universitete, kur taip pat gavo rankų darbo dovanėlę.

🇬🇷 Vieną dieną praleido Vai paplūdimyje, kuris priskiriamas Natūra 2000 paveldui.

🇬🇷 Heraklione pamatė Knoso rūmus ir archeologijos muziejų, kuriame eksponuojami įspūdingi senovės radiniai.

Dalinamės įspūdžiais!