Erasmus KA2 projektas „Establishing a European Dream – from a monetary union towards a set of unifying values“.

Kauno „Varpo“ gimnazija vėl dalyvauja naujame Erasmus KA2 projekte, kuris vadinasi „Establishing a European Dream – from a monetary union towards a set of unifying values“.
Projekto tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp šalių, sukurti europietišką svajonę.
Projekto šalys-partnerės:
• Zespol Szkol Ponadgimnazjalnych im. Marii Sklodowskiej-Curie w Olesnicy, Lenkija
• Zonguldak Kozlu Anadolu Lisesi, Turkija
• Berufsbildende Schulen Soltau, Vokietija

Pirmasis projekto susitikimas įvyko Lenkijoje, 2018 m. gruodžio 9-14 dienomis. Lenkijoje viešėjo 10 gimnazistų, juos lydėjo mokytojai Sergej Kozlov bei Daiva Kablienė. Mokiniai, prieš vykdami į Lenkiją, sukūrė projektą „Europos Sąjungos vertybės MANO akimis“. Susitikimo metu visi projekto dalyviai dirbo mišriose tarptautinėse grupėse, aptarė savo šalių parengtus projektus, jų pagrindu sukūrė bendrą produktą – Europietiška svajonė MŪSŲ akimis.

Štai ką apie dalyvavimą pirmajame projekto susitikime sako patys dalyviai:

Kai sužinojome, kad mes galėsime dalyvauti tokiame nepaprastai smagiame projekte, labai apsidžiaugėme. Ilgai galvojome, ką galėtumėme nupirkti ir padovanoti žmonėms, su kuriais gyvensime, kai atvažiuosime į Lenkiją. Užduotis nebuvo lengva, tačiau visas dovanėlių pirkimas praėjo sklandžiai. Į Lenkiją važiavome autobusu. Buvo labai varginanti, maždaug 15 valandų kelionė su pertraukomis. Kuomet atvykome į mažą Lenkijos miestelį, kuriame turėjome gyventi, Olesnicą, buvome sutikti šiltai ir nuvykome į namus. Visą savaitę ryte vykdavome į mokyklą, kur žaidėme įvairius žaidimus, padėjusius mums geriau pažinti vieni kitus. Pirmomis dienomis visi buvo labai nedrąsūs, tačiau vėliau visi labai gerai susibendravome. Apžiūrėjome ir Olesnicą, miestelio architektūrą ir žymiuosius pastatus, bei vykome į didesnį miestą – Wroclawą. Ten aplankėme miesto turgaus aikštę, bažnyčią ir dar daugybę įdomių vietų. Kelionė į Lenkiją su Erasmus projektu tikrai praturtino mūsų žodyną ir praplėtė mūsų žinias. Kai atėjo laikas vykti atgal į Lietuvą, visi buvome labai liūdni, nes buvo graudu atsisveikinti su naujais draugais. Be galo laukiam jų visų Lietuvoje.