Erasmus KA1 projektas „Mokau(si) gerai“

Kauno „Varpo“ gimnazija dalyvauja naujame Erasmus KA1 projekte „Mokau (si) gerai“. Projektas skirtas skirtas tobulinti mokytojų anglų kalbos gebėjimus, stiprinti galimybes dalyvauti tarptautiniuose projektuose, įgyti praktinių žinių įtraukiam, įdomesniam darbui pamokose organizuoti, todėl numatyti ne tik kursai, tačiau taip pat ir vizitai į užsienio šalių mokyklas.

Spalio 7-11 dienomis gimnazijos komanda – direktorė Ilmantė Bagdonė, mokytojos Ramunė Krygerienė, Laura Šekienė bei Vilija Vilkienė dalyvavo Erasmus KA1 projekto ‚Mokau(si) gerai“ kursuose Kipre „English for Educators“. Kursų metu dalyvės patobulino savo gebėjimus komunikuoti bei dirbti grupėse anglų kalba, sužinojo naujų kalbų mokymosi būdų bei aplikacijų, platformų, kurias jau taiko savo darbe.

Kipraskipras1

kipras2kipras3

Kursai Madride

Kauno ,,Varpo” gimnazijos mokytojai tobulėti nesustoja!!!

Malonu, kad pasaulinė pandemija nesustabdė  mokytojų tobulėjimosi galimybių – vėl tęsiasi ,,Erasmus+“ (asmenų mokymosi mobilumas) programos, skirtos mokytojų kvalifikacijai kelti, kursai.

Ši kartą 4 Kauno ,,Varpo“ gimnazijos atstovai – direktorė Ilmantė Bagdonė, psichologė Laura Šekienė, mokytojai Vilija Vilkienė ir Algimantas Sipavičius- liepos 5-9 d. vyko į Ispanijos sostinę Madridą ir dalyvavo Servanteso mokymuose.

Kursai vyko Servanteso gimtajame miestelyje Alkaloje, kuriame tvyro Don Kichoto ir Sančo Pansos dvasia. O šalia esantis Alkala de Henares universitetas miesteliui prideda akademinio solidumo aurą.

Studijos vyko betarpiškoje atmosferoje kartu su draugiškais italais iš Palermo. O kursų vadovė, naudodama begalę įdomių metodų, mokymąsi organizavo labai kūrybingai: paskaitas auditorijoje keitė ekskursijos po nuostabų miestelį, o gidais buvome mes patys.  Lietuvių komanda pristatė Servanteso gyvenimą, namą, kuriame jis užaugo, o italai mus supažindino su universitetu. Todėl 5 studijų dienos neprailgo, o mokymąsi vainikavo kursų baigimo sertifikatai.

Laisvalaikiu nepailstanti ,,Varpo“ komanda plėtė savo kultūrinį  akiratį: aplankyti nuostabūs Madrido apskrities miesteliai – Toledas, Segovija, Aranjuezas, Cuenca – leido susidaryti neišblėstamą įspūdį apie nuostabią Ispaniją.

Beje, kaip ir tikri lietuviai, Liepos 6 dieną Lietuvos Respublikos ambasadoje Ispanijos Karalystėje giedojome Lietuvos himną – įspūdis nepakartojamas!!!

Taigi, patobulėta visapusiškai! Juk tik pedagogas, turintis dalykinių žinių, platų kultūrinį išprusimą, yra įdomus šiuolaikiniam jaunam žmogui!

Kursai Atėnuose

Vasario 14 – 20 dienomis  gimnazijos komanda – direktorė I. Bagdonė, mokyt. A. Porutienė ir S Kozlov – dalyvavo  ERASMUS+ KA1 projekto kursuose „Enhancin Teachers’ Digital Skills“ Atėnuose.

Kursų metu tobulinom kompiuterinio raštingumo įgūdžius ir gebėjimus taikyti IT savo darbe, susipažinom su daugybe programų ir platformų: Google formų kūrėju, Coogle, Edword,Crossword Lab, Gifmaker.me ir kt. Sužinojome, kaip sukurti asmeninį tinklaraštį, integruoti vaizdinę ir garso medžiagą.

Penkios nuostabios dienos prabėgo labai greitai, oras nuostabus, švietė saulė, buvo pavasariškai šilta. Mes ne tik mokėmės, bet ir  susipažinom su Atėnų kultūriniais objektais: aplankėm Akropolį, kopėm į Lykobetos kalvą ir grožėjomis nuostabia miesto panorama, buvom Iliuzijų muziejuje.Graikijos nacionalinėje bibliotekoje. Važiavome į Meteoros vienuolyną, įsikūrusį ant įspūdingų uolų, plaukėme į Eginos salą. Kursų metu ne tik tobulinom IT įgūdžius, bet žavėjomės  Senovės Graikijos kultūra.