Erasmus KA1 projektas „Mokau(si) gerai“

Kauno „Varpo“ gimnazija dalyvauja naujame Erasmus KA1 projekte „Mokau (si) gerai“. Projektas skirtas skirtas tobulinti mokytojų anglų kalbos gebėjimus, stiprinti galimybes dalyvauti tarptautiniuose projektuose, įgyti praktinių žinių įtraukiam, įdomesniam darbui pamokose organizuoti, todėl numatyti ne tik kursai, tačiau taip pat ir vizitai į užsienio šalių mokyklas.

Spalio 7-11 dienomis gimnazijos komanda – direktorė Ilmantė Bagdonė, mokytojos Ramunė Krygerienė, Laura Šekienė bei Vilija Vilkienė dalyvavo Erasmus KA1 projekto ‚Mokau(si) gerai“ kursuose Kipre „English for Educators“. Kursų metu dalyvės patobulino savo gebėjimus komunikuoti bei dirbti grupėse anglų kalba, sužinojo naujų kalbų mokymosi būdų bei aplikacijų, platformų, kurias jau taiko savo darbe.

Kipraskipras1

kipras2kipras3

Kursai Madride

Kauno ,,Varpo” gimnazijos mokytojai tobulėti nesustoja!!!

Malonu, kad pasaulinė pandemija nesustabdė  mokytojų tobulėjimosi galimybių – vėl tęsiasi ,,Erasmus+“ (asmenų mokymosi mobilumas) programos, skirtos mokytojų kvalifikacijai kelti, kursai.

Ši kartą 4 Kauno ,,Varpo“ gimnazijos atstovai – direktorė Ilmantė Bagdonė, psichologė Laura Šekienė, mokytojai Vilija Vilkienė ir Algimantas Sipavičius- liepos 5-9 d. vyko į Ispanijos sostinę Madridą ir dalyvavo Servanteso mokymuose.

Kursai vyko Servanteso gimtajame miestelyje Alkaloje, kuriame tvyro Don Kichoto ir Sančo Pansos dvasia. O šalia esantis Alkala de Henares universitetas miesteliui prideda akademinio solidumo aurą.

Studijos vyko betarpiškoje atmosferoje kartu su draugiškais italais iš Palermo. O kursų vadovė, naudodama begalę įdomių metodų, mokymąsi organizavo labai kūrybingai: paskaitas auditorijoje keitė ekskursijos po nuostabų miestelį, o gidais buvome mes patys.  Lietuvių komanda pristatė Servanteso gyvenimą, namą, kuriame jis užaugo, o italai mus supažindino su universitetu. Todėl 5 studijų dienos neprailgo, o mokymąsi vainikavo kursų baigimo sertifikatai.

Laisvalaikiu nepailstanti ,,Varpo“ komanda plėtė savo kultūrinį  akiratį: aplankyti nuostabūs Madrido apskrities miesteliai – Toledas, Segovija, Aranjuezas, Cuenca – leido susidaryti neišblėstamą įspūdį apie nuostabią Ispaniją.

Beje, kaip ir tikri lietuviai, Liepos 6 dieną Lietuvos Respublikos ambasadoje Ispanijos Karalystėje giedojome Lietuvos himną – įspūdis nepakartojamas!!!

Taigi, patobulėta visapusiškai! Juk tik pedagogas, turintis dalykinių žinių, platų kultūrinį išprusimą, yra įdomus šiuolaikiniam jaunam žmogui!

Kursai Atėnuose

Vasario 14 – 20 dienomis  gimnazijos komanda – direktorė I. Bagdonė, mokyt. A. Porutienė ir S Kozlov – dalyvavo  ERASMUS+ KA1 projekto kursuose „Enhancin Teachers’ Digital Skills” Atėnuose.

Kursų metu tobulinom kompiuterinio raštingumo įgūdžius ir gebėjimus taikyti IT savo darbe, susipažinom su daugybe programų ir platformų: Google formų kūrėju, Coogle, Edword,Crossword Lab, Gifmaker.me ir kt. Sužinojome, kaip sukurti asmeninį tinklaraštį, integruoti vaizdinę ir garso medžiagą.

Penkios nuostabios dienos prabėgo labai greitai, oras nuostabus, švietė saulė, buvo pavasariškai šilta. Mes ne tik mokėmės, bet ir  susipažinom su Atėnų kultūriniais objektais: aplankėm Akropolį, kopėm į Lykobetos kalvą ir grožėjomis nuostabia miesto panorama, buvom Iliuzijų muziejuje.Graikijos nacionalinėje bibliotekoje. Važiavome į Meteoros vienuolyną, įsikūrusį ant įspūdingų uolų, plaukėme į Eginos salą. Kursų metu ne tik tobulinom IT įgūdžius, bet žavėjomės  Senovės Graikijos kultūra.

Kursai Malagoje

Kauno „Varpo“ gimnazijos mokytojai tęsia dalyvavimą pedagogų mobilumo projekte  Erasmus KA1 ‚,Mokau(si) GERAI“.

Gegužės 14-20 dienomis gomnazijos komanda: Ilmantė Bagdonė, Rasa Butrimienė ir Ramunė Krygerienė vyko į Malagą Ispanijoje ir aktyviai dalyvavo kursų „Digital Classroom“ veiklose, atliko praktines užduotis.

Kursų metu tobulinom kompiuterinio raštingumo įgūdžius ir gebėjimus taikyti IT savo darbe, susipažinom su daugybe programų ir platformų: Google Apps, Scratch, Classroom, ClassDojo, Edmodo, Lego Education, Audacity, etc.

Kursų metu ne tik mokėmės, bet ir  susipažinome su Malagos kultūriniais objektais, aplankėme nuostabaus grožio Rondą ir Seviliją, pasivaikščiojome įspūdingais ,,Karaliaus takais“.

Kursai Danijoje

Birželio 20 – 24 dienomis „Varpo“ gimnazijos komanda dalyvavo kursuose „Getting visual“ Kopenhagoje (Danijoje). Dalyviai atliko daugybę praktinių užduočių bendradarbiaudami grupėse ir porose, sužinojo, kaip žaidimų – interaktyvių užduočių pagalba galima labiau įtraukti mokinius į pamokos veiklas. Mokymai bei praktika apėmė šias temas: vizualinių priemonių nauda ir svarba švietime bei mokyme, konkrečių piešimo ir grafinių įgūdžių reikšmė konstruktyviam dialogui, teisingai suformuluotų klausimų svarba dialoge, mokymosi proceso palengvinimas naudojant vaizdines priemones.

Kursai Suomijoje

Birželio 26-liepos 2 dienomis gimnazijos mokytojos Pranė Stankevičienė, Asta Račinskaitė ir Rita Misiūnienė lankėsi kursuose Suomijoje, tema „Integrating Technology into Education with WEB Tools“. Dalyvės mokėsi kurti pamoką su CANVAS programa, susipažino su programėlėmis TWIG, POPPLET, I CAN ANIMATE ir jų taikymo galimybėmis. Be to, buvo pristatyta ir išanalizuota pastoliavimo reikšmė mokymo procese.

ERASMUS+ PROJEKTO ,,MOKAU(SI) GERAI” LEIDINYS „PAMOKA KITAIP”