Pirmasis projekto susitikimas Lietuvoje, Kauno "Varpo" gimnazijoje

Pirmoji diena (11.23): į Kauno „Varpo“ gimnaziją, pagal Erasmus+ mainų programą „Work and life in Europe“ atvyko svečiai iš Lenkijos, Turkijos bei Vokietijos. Mokiniai ir jų mokytojai Lietuvoje viešės visą savaitę, o mūsų gimnazistai jais rūpinsis: aprodys mokyklą, Kauno miestą, papasakos apie mūsų šalies tradicijas bei kultūrą, dalinsis patirtimis.

Kviečiame pasidžiaugti pirmosios viešnagės dienos įspūdžiais: pusryčiai, ekskursija po mokyklą ir kiekvienos šalies prisistatymai kartu su muzikiniais intarpais, kurių metu grojo ir dainavo „Varpo“ gimnazijos mokiniai.

Antroji diena (11.24): šiandien vyko pristatymai ir darbas grupėse apie skirtingas mokymosi sistemas kiekvienoje šalyje.

Trečioji diena (11.25): gimnazistai kartu su svečiais iš Turkijos, Lenkijos ir Vokietijos dalyvavo „Gabiųjų ringe 2015“ , kurio metu klausimus pateikinėjo VDU užsienio kalbų instituto atstovai. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais, o nugalėtojų komandai buvo įteikti prizai nuo gimnazijos bei Vytauto Didžiojo Universiteto.

Evaluation of meeting in Lithuania

Antrasis projekto susitikimas Lenkijoje

2016 m. balandžio mėn. 11-15 d.d. Kauno „Varpo“ gimnazijos 9 mokinių grupė, gimnazijos direktorė Ilmantė Bagdonė ir anglų kalbos mokytoja Rita Misiūnienė dalyvavo tarptautinio Erazmus + projekto „Gyvenimas ir darbas Europoje- išsilavinimo, migracijos ir integracijos galimybės jaunimui“ susitikime Lenkijoje Olesnica mieste. Susitikimo metu buvo peržiūrėti ir aptarti moksleivių sukurti video filmai apie galimybes ir kliūtis gyventi ir studijuoti Europoje, vyko karštos diskusijos tarp turkų, vokiečių , lenkų ir lietuvių apie toleranciją, išankstinį nusistatymą ir stereotipus apie Europos tautas. Po aktyvaus darbo grupėse moksleivių ir mokytojų laukė intensyvi kultūrinė programa. Aplankėme Olesnica miesto muziejų,viduramžių pilį, katedrą ir joje esančią unikalią biblioteką. Aplankėme penkto pagal dydį Lenkijos miesto Wroclavo universitetą, Panoraminį muziejų, puikaus gido dėka sužinojome daug įdomių detalių apie turtingą miesto istoriją ir architektūrą.

Evalution of meeting in Poland

ERASMUS+ Projekto „Gyvenimas ir Darbas“ Susitikimas Vokietijoje

Spalio 23-29 dienomis 9 gimnazistų komanda, lydima direktorės Ilmantės Bagdonės bei mokytojų Ritos Misiūnienės ir Jovitos Damijonaitienės, dalyvavo trečiajame Erasmus+ projekto „Darbas ir gyvenimas Europoje“ susitikime Vokietijoje, Berufsbildende Schulen Soltau.

Gimnazistai intensyviai dirbo kartu su kitų šalių atstovais, organizuodami parodą „Studijos Europoje“. Kiekviena šalis turėjo kuo patraukliau pristatyti savo šalies universitetus bei studijų programas – parengti stendą, demonstruoti namų darbą – sukurtą video – apie galimybes bei galimas problemas studijuojant jų šalyje, bei dalinti savo sukurtus lankstinukus. Mūsų gimnazistai pristatymui pasirinko tris bene populiariausias aukštojo mokslo įstaigas Lietuvoje – Kauno technologijų, Vilniaus bei Lietuvos Sveikatos universitetus. Parodoje dalyvavo svečiai – Soltau miestelio vice meras, vietinės spaudos atstovai, mokyklos administracija, mokytojai bei mokiniai. Parodą aplankė ir įstaigoje besimokantys mokiniai iš Sirijos, Irano, Eritrėjos, kurie itin domėjosi integracijos galimybėmis.

Gimnazistai nemažą dalį laiko skyrė įžymių regiono vietų lankymui – visą dieną praleido antrame pagal dydį Vokietijos mieste Hamburge, pramogavo garsiuose Heidės bei Seregenčio parkuose bei istoriniame Brėmene. Mokiniams ši savaitė tikrai neprailgo ir dauguma jų jau ilgisi savo draugų bei antrosiomis tapusių šeimų. Dauguma prisimena šią patirtį kaip įsimintiniausią savaitę jų gyvenime.

Evalution of meeting in Germany

Erasmus+ projekto „Gyvenimas ir darbas Europoje – išsilavinimo, migracijos ir integracijos galimybės jaunimui“ susitikime Turkijoje, Zonguldako mieste

2017 m. balandžio mėn. 22-28 d. Kauno „Varpo“ gimnazijos 9 mokinių grupė, gimnazijos direktorė Ilmantė Bagdonė ir anglų kalbos mokytoja Rita Misiūnienė dalyvavo ketvirtajame tarptautinio Erasmus + projekto „Gyvenimas ir darbas Europoje – išsilavinimo, migracijos ir integracijos galimybės jaunimui“ susitikime Turkijoje, Zonguldako mieste.

Gimnazistai noriai mokėsi, kaip reikia parašyti tinkamą gyvenimo aprašymą (CV) bei laišką darbdaviui. Intensyviai dirbdami su kitų šalių atstovais, mokiniai palygino populiariausius universitetus, pragyvenimo galimybes kitoje šalyje, studijų kainas bei galimus jų pasirinkimus skirtingose šalyse. Vėliau savo sukauptą informaciją sudėję į stendinį pranešimą vaikai pristatė bei pasidalino ja su visais projekto dalyviais. Pristatymai buvo filmuojami, kad projekto rezultatais būtų galima pasidalinti su gimnazistais, nedalyvaujančiais projekte, bei kitų mokyklų mokiniais ir mokytojais.

Be to, moksleiviai turėjo galimybę pažinti saulėtąją Turkiją - lankėsi Bülent Ecevit universitete, įspūdingame Gökgöl urve, linksmuolio gido dėka atrado žavingųjų miestelių Amasra ir Safranbolu grožį bei anglies kasyklos muziejuje sužinojo daugiau apie Zonguldako istoriją ir apie čia išgaunamą anglį. Važiuodami autobusu namo netgi suorganizavo garsųjį „Manekeno iššūkį“ bei be galo smagiai leido laiką kartu su kitų šalių atstovais visos viešnagės Turkijoje metu.

Evaluation of the meeting in Turkey

Erasmus projekto "Gyvenimas ir darbas Europoje" leidinys

Parsisiųskite jį paspaudę ant nuotraukos