Spalio 23-29 dienomis 9 gimnazistų komanda, lydima direktorės Ilmantės Bagdonės bei mokytojų Ritos Misiūnienės ir Jovitos Damijonaitienės, dalyvavo trečiajame Erasmus+ projekto „Darbas ir gyvenimas Europoje“ susitikime Vokietijoje, Berufsbildende Schulen Soltau.

Gimnazistai intensyviai dirbo kartu su kitų šalių atstovais, organizuodami parodą „Studijos Europoje“. Kiekviena šalis turėjo kuo patraukliau pristatyti savo šalies universitetus bei studijų programas – parengti stendą, demonstruoti namų darbą – sukurtą video – apie galimybes bei galimas problemas studijuojant jų šalyje, bei dalinti savo sukurtus lankstinukus. Mūsų gimnazistai pristatymui pasirinko tris bene populiariausias aukštojo mokslo įstaigas Lietuvoje – Kauno technologijų, Vilniaus bei Lietuvos Sveikatos universitetus. Parodoje dalyvavo svečiai – Soltau miestelio vice meras, vietinės spaudos atstovai, mokyklos administracija, mokytojai bei mokiniai. Parodą aplankė ir įstaigoje besimokantys mokiniai iš Sirijos, Irano, Eritrėjos, kurie itin domėjosi integracijos galimybėmis.

Gimnazistai nemažą dalį laiko skyrė įžymių regiono vietų lankymui – visą dieną praleido antrame pagal dydį Vokietijos mieste Hamburge, pramogavo garsiuose Heidės bei Seregenčio parkuose bei istoriniame Brėmene.

Mokiniams ši savaitė tikrai neprailgo ir dauguma jų jau ilgisi savo draugų bei antrosiomis tapusių šeimų. Dauguma prisimena šią patirtį kaip įsimintiniausią savaitę jų gyvenime.