NORDPLUS PROJECT
„INNOVATIVE METHODS OF TEACHING LANGUAGES AND CULTURE“.

Innovative methods of teaching languages and culture.
Project meeting of Lithuania, Latvia and Denmark in Kaunas Varpas gymnasium.

Day 1 in our gymnasium - ice breaking games, getting to know each other and school area, showing presentations about each country.

Pirmoji diena gimnazijoje - susipažinimo, komandiniai žaidimai, susipažinimas su mokykla, šalių prisistatymai.

Day 2 in school - learning Lithuanian language, going to English and technology lessons, playing games, working in groups, attending project closing ceremony and learning some dance steps!

Antroji diena mokykloje - lietuvių kalbos pamokos, dalyvavimas technnologijų ir anglų kalbos pamokose, žaidimai, darbas grupėse, uždarymo ceremonija ir šokių pamoka.

PROJEKTO SUSITIKIMAS DANIJOJE

2018 m. balandžio 16-20d. Kauno „Varpo“ gimnazijos mokinių delegacija kartu su mokytoja Daiva Cibulskiene dalyvavo paskutiniajame projekto Nordplus „INNOVATIVE METHODS OF TEACHING LANGUAGES AND CULTURE“ susitikime Danijoje, Hårslev Efterskole mokykloje. 10 ir 11 klasių moksleiviai mokėsi danų kalbos, kuria įgarsino įžymiąją Hanso Kristiano Anderseno pasaką „Karaliaus drabužiai“ (įgarsinimo procesas buvo nufilmuotas fone rodant pagal pasaką sukurtą filmuką), dalyvavo debatuose apie JAV egzistuojančią meksikiečių imigracijos problemą, lavino savo kūrybiškumą darydami temines nuotraukos mokyklos teritorijoje bei užbaigė pagrindinį projekto tikslą – trikalbį latvių – lietuvių – danų kalbų žodyną. Gimnazistai lankėsi ir Kopenhagoje pas žavingąją H. K. Anderseno undinėlę, pamatė Danijos karalių rūmus bei kitas miesto įžymybes. Taip pat pabuvojo vikingų muziejuje, kuriame šaudė iš lankų, kepė tradicinę plokščią danų duonelę, gamino pakabukus iš lydyto metalo bei susipažino su vikingų genties istorija. Tačiau, be abejonės, viena iš svarbiausių išmoktų pamokų lankantis svečioje šalyje – lankstumas bei mokėjimas priimti kitą, nepaisant kultūrinių skirtumų. Kelione visi iki vieno mokiniai liko patenkinti ir esant galimybei norėtų tiek grįžti į Daniją, tiek dalyvauti kitose mainų programose ir kaupti dar daugiau įvairiausių patirčių.